78159

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (93.92.52.23) --- 9. 2. 2015
Re: Agris

Nevím co tu řešíte spad mrtvých roztočů, normálně namátkově zafumigujte po proletu v jedněch až čtyřech podle množství včelstev na stanovišti a během jednoho dne počítejte kolik odpadne - ty čerství se částečně pohybují. Já to dělával a stejnak mi i po následném jarním nátěru stanoviště padali do konce podletí jak hrušky. Tím chci sdělit, že ani jasná detekce a zjištění stupně zamoření po vyzimování, následné přeléčení nátěrem, nemusí zákonitě znamenat výhru a potlačení VD během následující sezony. Míval jsem dojem, že čím více chemie jsem do včel pral, typu varidol, tím hůře se mi dýchalo, bylo mi více blbě a to samé i včelám.

K řádkům na podložce, tak ty nemám, bo mi rejsci a myšičky našli česna a i přes zaplechování se pohybují v úlu po dně jak ve spíži a požírají jak včely, tak i měl. Mám čímdál větší problém stím, abych nějakou měl vůbec měl. Z myšího trusu toho asi moc nezjistí. ... Chlapi mi radí, abych si ji chystal už vlétě, ale jsem asi moc velký poctivka a lítám v zimě podle všeho asi jak šašek abych si splnil podle nařízení SVS co mám. Zase to není moc práce nyní, když nemusím odevzdávat každé ZO měl zvlášť, ale vše dám zaráz a za sebe, zaplatím a mám ušetřeno nejen na čase ale i na penězích za benzin a telefon, kvůli objíždění celého okresu a předávání vzorků na více míst jak tomu bylo 2x loni, jeden měsíc VD druhý mor.

_gp_

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 65907


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 9. 2. 2015
Re: Agris

"K řádkům na podložce, tak ty nemám, bo mi rejsci a myšičky našli česna a i přes zaplechování se pohybují v úlu po dně jak ve spíži a požírají jak včely, tak i měl. Mám čímdál větší problém stím, abych nějakou měl vůbec měl. Z myšího trusu toho asi moc nezjistí. "
Staří zkušení včelaři už před před hodně desítkami let zjistili, že když je česno do úlu zůžené na 6 milimetrů, nedostane se do úlu žádné zvířátko a včely v pohodě projdou. Jiní ještě zkušenější včelaři , co nechávali česno větší, tam dávali proti vniknutí těch zvířátek kus staré kovové mateří mřížky anebo si dělali ze silného drátu či plechu hřebeny s roztečí těch 6 milimetrů.
Píšu zvířátka, porotože rejsek je hmyzožravec, zatímco myši, hraboši a myšice jsou hlodavci.
Moje zkušenosti jsou potom taky takové, že pokud není rok se zvlášť extrémním přemnožením těchto zvířátek, skončí jejich invaze do volně venku stojících úlů s napadnutím většího množství sněhu, který je zažene pod sníh a do nor pod zem.
Proto taky preferuji spíš občasné prohlížení úlu na podzim a v zimě. Kdy se přítomnost těch zvířat dá zjistit a potom se dají vyhnat z úlu dřív než napáchají fatální škody na včelstvu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 65914


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Honza (89.176.131.132) --- 9. 2. 2015
Re: Agris

Máte někdo zkušenosti s vyháněním těchto zvířátek z nástavkového úlu bez jeho rozebírání? Uvažoval jsem o použití ultrazvukového plašiče. Co to ale udělá se včelami. H.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 65923


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu